Karel Černý
přeskočit na navigaci

Koalice schválila vyšší tarifní platy učitelů i nepedagogů

Zdroj: ČSSD
11.09.2017

Platy učitelů se od listopadu zvýší o 15 % v tarifu, tarifní platy nepedagogických pracovníků škol pak o 10 %. Na navýšení se dnes dohodli zástupci koaličních stran. 

 
 
více informací

ČSSD trvá na růstu platů učitelů a dalších státních zaměstnanců od 1. listopadu

Zdroj: ČSSD
07.09.2017

Vedení sociální demokracie se ve čtvrtek sešlo se zástupci odborových svazů a vysokých škol. ČSSD jednoznačně podporuje požadavek na růst platů ve veřejném sektoru a na navýšení rozpočtu vysokých škol. 

 
 
více informací

Vláda schválila 400 mil. na podporu společného vzdělávání

21.08.2017

Na podporu společného vzdělávání půjde ještě v tomto roce 400 milionů korun navíc. Vláda schválila posílení rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z vládní rozpočtové rezervy. Peníze jsou určeny na opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadané. Tato podpora vyplývá z novely školského zákona, která je účinná od 1. 9. 2016. 

 
 
více informací

Sestry ve směnném režimu dostanou od 1. července přidáno

26.07.2017

Vláda na konci května rozhodla, že od 1. července budou navýšeny mzdy vybraným nelékařským zdravotnickým pracovníkům pracujícím v třísměnném nebo nepřetržitém provozu bez odborného dohledu o 2 000 korun. Navýšení se na Vysočině týká cca 1600 lidí. 

 
 
více informací

100 let bitvy u Zborova

05.07.2017

Od jedné pro historii našeho státu z nejvýznamnější bitvy první světové války v neděli 2. července uplynulo 100 let. V ukrajinském Zborově, respektive přímo v obci Kalynivka se za účasti delegace z ČR uskutečnila pietní vzpomínka na padlé legionáře. Součástí výročí důležité bitvy představující základ vzniku samostatného státu Čechů a Slováků bylo i odhalení rekonstruované Bratrské mohyly. 

 
 
více informací

Zahájení 22. sezóny Vojenského technického muzea v Lešanech.

Zdroj: Vojenský historický ústav Praha
05.06.2017

Příjemné slunečné počasí přilákalo na letošní otevírací den 27. května do Vojenského technického muzea Lešany tisíce diváků. Byla tak zahájena již 22. muzejní sezóna. Významným bodem programu byla rekonstrukce bitvy u Zborova, jejíž 100. výročí si připomeneme letos na začátku července, a také přehlídka dělostřelecké techniky. Připomenut byl i atentát na Reinharda Heydricha, který se uskutečnil před 75 lety, 27. května 1942. 

 
 
více informací

Prioritami v rozpočtu pro příští rok jsou růst penzí, ale i rozvoj bezpečnostních složek

Zdroj: ČSSD
28.05.2017

Zvýšení penzí v průměru o pět set korun měsíčně, lepší finanční ohodnocení pedagogů, ale i více peněz na rozvoj bezpečnostních složek a boj proti terorismu. To jsou jedny z hlavních priorit členů vlády za sociální demokracii pro sestavování rozpočtu na rok 2018. ČSSD nebude ustupovat ze své politiky, kterou ve vládě prosazuje od začátku funkčního období. 

 
 
více informací
 
předchozí     1 2 3 4 5  ...     další 
 
 


Soubory ke stažení

 • Program ČSSD

  Dlouhodobý (základní) program ČSSD
 • ČSSD pro 21. století

  Sociální demokracie pro 21. století
 • Hodnoty a cíle

  Hodnoty, cíle a principy ČSSD
 • Reformní návrhy

  Reformní návrhy ČSSD
 
 

© 2017 Karel Černý Všechna práva vyhrazena.

You Tube  Facebook  Twitter  Flickr 

Tvorba webu Soft Evolution s.r.o.

 
Cykeltoj outlet www.cykeltojsalg.com maillot cyclisme wielerkleding fietskleding maillot cycliste fahrradbekleidung outlet fahrradbekleidungoutlet.net