Karel Černý
přeskočit na navigaci

Zahájení 22. sezóny Vojenského technického muzea v Lešanech.

Zdroj: Vojenský historický ústav Praha
05.06.2017

Příjemné slunečné počasí přilákalo na letošní otevírací den 27. května do Vojenského technického muzea Lešany tisíce diváků. Byla tak zahájena již 22. muzejní sezóna. Významným bodem programu byla rekonstrukce bitvy u Zborova, jejíž 100. výročí si připomeneme letos na začátku července, a také přehlídka dělostřelecké techniky. Připomenut byl i atentát na Reinharda Heydricha, který se uskutečnil před 75 lety, 27. května 1942. 

 
 
více informací

Prioritami v rozpočtu pro příští rok jsou růst penzí, ale i rozvoj bezpečnostních složek

Zdroj: ČSSD
28.05.2017

Zvýšení penzí v průměru o pět set korun měsíčně, lepší finanční ohodnocení pedagogů, ale i více peněz na rozvoj bezpečnostních složek a boj proti terorismu. To jsou jedny z hlavních priorit členů vlády za sociální demokracii pro sestavování rozpočtu na rok 2018. ČSSD nebude ustupovat ze své politiky, kterou ve vládě prosazuje od začátku funkčního období. 

 
 
více informací

Sněmovna schválila vyšší nemocenskou pro dlouhodobě nemocné zaměstnance

Zdroj: ČSSD
17.05.2017

Zaměstnanci, kteří jsou dlouhodobě v pracovní neschopnosti, budou mít nárok na vyšší nemocenskou. Poslanecká sněmovna schválila novelu, podle které budou po 31. dni pracovní neschopnosti nemocní dostávat 66 procent redukovaného denního vyměřovacího základu. Od 61. dne nemoci se dávka zvýší na 72 procent. Novelu musí ještě projednat a schválit Senát a podepsat prezident, platit by mohla od příštího roku. 

 
 
více informací

ČSSD zahájila diskuse v rámci svého projektu Česko20+, představila vizi české rodiny pro příštích 20 let

Zdroj: ČSSD
28.04.2017

ČSSD zahájila tématem Šťastnější rodina první ze série veřejných debat v rámci projektu Česko 20+. Premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka a ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová představili návrhy hlavní pilíře rodinné politiky sociální demokracie. Cílem navržených opatření je usnadnit zakládání a fungování rodiny, proto směřují do oblasti bydlení, rovnováhy mezi prací, osobním životem a výchovou dětí a péčí o prarodiče.   

 
 
více informací

Vláda schválila plán udržitelného rozvoje České republiky do roku 2030

Zdroj: ČSSD
19.04.2017

Vláda na svém jednání 19. dubna 2017 odsouhlasila dokument Strategický rámec Česká republika 2030, který udává směr udržitelného rozvoje země na příští desetiletí. Materiál nastavuje cíle, kterých by Česko mělo dosáhnout v oblasti rozvoje společnosti, hospodářství, obcí a regionů, odolnosti ekosystémů, dobrého vládnutí a propojení se světem. 

 
 
více informací

Vláda schválila návrh zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení

Zdroj: ČSSD
09.03.2017

Návrh zákona má pomoci lidem, kteří čelí problémům s dostupností nájemního bydlení na běžném trhu a potýkají se s vysokými náklady na bydlení. Jedná se například o seniory, lidi se zdravotním postižením, rodiny s dětmi, samoživitelky a samoživitele s dětmi, mládež opouštějící dětské domovy a náhradní rodinnou péči, lidi z azylových domů, ubytoven či osoby žijící na ulici. 

 
 
více informací

Kariérní řád jde do třetího čtení

Zdroj: ČSSD
28.02.2017

Poslanecká sněmovna poslala do třetího čtení kariérní řád. S jeho podobou se mohla pedagogická veřejnost seznámit v rámci kulatých stolů v Brně a v Benešově i na různých výjezdech ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové do regionů v ČR. Cílem kariérního řádu je kromě jiného i zabránit klesajícímu počtu učitelů v regionálním školství. 

 
 
více informací
 
předchozí     1 2 3 4 5  ...     další 
 
 


Soubory ke stažení

 • Program ČSSD

  Dlouhodobý (základní) program ČSSD
 • ČSSD pro 21. století

  Sociální demokracie pro 21. století
 • Hodnoty a cíle

  Hodnoty, cíle a principy ČSSD
 • Reformní návrhy

  Reformní návrhy ČSSD
 
 

© 2017 Karel Černý Všechna práva vyhrazena.

You Tube  Facebook  Twitter  Flickr 

Tvorba webu Soft Evolution s.r.o.

 
Cykeltoj outlet www.cykeltojsalg.com maillot cyclisme wielerkleding fietskleding maillot cycliste fahrradbekleidung outlet fahrradbekleidungoutlet.net