Karel Černý
přeskočit na navigaci

ČSSD trvá na růstu platů učitelů a dalších státních zaměstnanců od 1. listopadu

Zdroj: ČSSD
07.09.2017

Vedení sociální demokracie se ve čtvrtek sešlo se zástupci odborových svazů a vysokých škol. ČSSD jednoznačně podporuje požadavek na růst platů ve veřejném sektoru a na navýšení rozpočtu vysokých škol.

„Naše pozice zůstává po celou dobu stále stejná. My stále požadujeme, a budeme to požadovat na schůzce v pondělí, aby došlo k zvýšení platů nejenom 1. ledna roku 2018, ale také 1. listopadu tohoto roku," prohlásil kandidát sociální demokracie na premiéra Lubomír Zaorálek s tím, že přidáno o 15 procent by ještě letos měli dostat učitelé. Pracovníkům veřejného sektoru, policistům a hasičům by se pak platy měly zvednout o deset procent. Od 1. ledna příštího roku by podle Lubomíra Zaorálka mělo dojít k navýšení platů pracovníků ve zdravotnictví.

„Zároveň počítáme s tím, že by mělo dojít k navýšení i v rozpočtu vysokých škol," uvedl Lubomír Zaorálek a podpořil tak vysoké školy, které požadují v rozpočtu na příští rok o 4,5 miliardy korun oproti letošku navíc.

ČSSD má jasnou představu, kde na toto opatření vzít. „Pro mě je nepřijatelné, abychom v této situaci zvyšovali deficit. V této situaci mi to přijde jako těžko obhajitelné. Peníze se musí najít v tom, co dnes máme, musí se ušetřit," zdůraznil Zaorálek, že návrh řešení, se kterým půjdou zástupci sociální demokracie na koaliční jednání, nijak nezvýší navržený 50miliardový schodek.

Podle volebního lídra ČSSD umožňuje platy pracovníků veřejného sektoru navýšit vynikající ekonomická situace. „Když ekonomika takto masivně roste, tak je pro mě logické, že se musíme snažit, aby z toho něco lidé pocítili na svých platech. Jinak je to podle mě nefér. Pak tady máme sice výborná čísla, ale lidi z toho nemají nic," zopakoval Lubomír Zaorálek postoj sociální demokracie, jejíž vedení vyzvalo ministra financí Ivana Pilného, aby udělal revizi plánovaných příjmů státního rozpočtu a zohlednil přitom dobrou ekonomickou kondici země.

zpět

 
 
 

Kalendář

<březen 2018>
poútstčtsone
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
archiv akcí
 
 

Odkazy

 

Soubory ke stažení

 • Program ČSSD

  Dlouhodobý (základní) program ČSSD
 • ČSSD pro 21. století

  Sociální demokracie pro 21. století
 • Hodnoty a cíle

  Hodnoty, cíle a principy ČSSD
 • Reformní návrhy

  Reformní návrhy ČSSD
 
 

© 2018 Karel Černý Všechna práva vyhrazena.

You Tube  Facebook  Twitter  Flickr 

Tvorba webu Soft Evolution s.r.o.

 
Cykeltoj outlet www.cykeltojsalg.com maillot cyclisme wielerkleding fietskleding maillot cycliste fahrradbekleidung outlet fahrradbekleidungoutlet.net