Karel Černý
přeskočit na navigaci

MDA ZR

Křest knihy "Železniční trať Německý brod - Brno na starých pohlednicích"

Autor: Milan Šustr
07.12.2010

V pondělí  6.prosince proběhl na Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou slavnostní křest unikátní publikace k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod – Brno s názvem „ Železniční trať Německý Brod – Brno na starých pohlednicích“.  Kniha autorů Vladimíra Cisára a Karla Černého je netradičním pohledem na „starou Tišnovku“ přes historické pohlednice a další dobové materiály.
O slavnostní křest se postarala senátorka a žďárská starostka Dagmar Zvěřinová spolu s náměstkem hejtmana kraje Vysočina Liborem Jouklem. 
 

 
 
více informací

Slavnostní křest knihy "Polnička na starých pohlednicích"

Autor: M.Š.
06.09.2010

V sobotu 4. září se při příležitosti otevření výstavy o zapomenutých řemeslech v obci Polnička nedaleko Žďáru nad Sázavou, uskutečnil slavnostní křest knihy „Polnička na starých pohlednicích“.
Autoři Karel Černý, Petr Krčál a Milan Šustr knihu pojali jako historickou procházku fotografiemi a pohlednicemi, které zachycují obec Polničku a její okolí, včetně Velkého Dářka.
„V knize jsou k vidění jak nejstarší pohlednice z období, kdy bylo České království součástí rakousko – uherské monarchie, tak i pohlednice obce z období let 1918 – 1940“, řekl Karel Černý.
Historický materiál v podobě starých pohlednic a fotografií je v knize doplněn i některými současnými fotografiemi. 

 
 
více informací

Křest knihy "Hamry nad Sázavou na starých pohlednicích"

Autor: Milan Šustr
03.05.2010

Desítky dobrovolných hasičů, hostů a návštěvníků zamířilo v neděli 2. května do Hamrů nad Sázavou.
Před hasičskou zbrojnicí se v tento den uskutečnilo slavnostní žehnání nového praporu hamerských hasičů.
Součástí slavnostního odpoledne byl i křest nové knihy poslance Karla Černého „Hamry nad Sázavou na starých pohlednicích“.
„V této publikaci jsou uveřejněny historické pohlednice z let 1900 až 1960, které jsou doplněny dobovými fotografiemi a pro srovnání i těmi současnými“, v krátkosti představil svou knihu Karel Černý. 

 
 
více informací

Křest knihy "Tváře Vysočiny na poštovních známkách"

Autor: Milan Šustr
17.10.2009

Tento víkend vyvrcholila v oblastní galerii v Jihlavě výstava poštovních známek „Jihlava 2009“, na které se mimo jiné odehrál i křest nové knihy poslance Karla Černého „Tváře Vysočiny na poštovních známkách“.
Jedná se o první díl z připravované edice, který zajímavým a pro veřejnost netradičním způsobem představuje prvních dvanáct osobností majících vztah k Vysočině.
Křtu knihy se zhostil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Spolu s ním se této slavnostní chvíle zúčastnila řada hostů, mezi kterými nechyběla ani nakladatelka Jitka Průžová či radní kraje Vysočina Marie Kružíková a Petr Krčál.   

 
 
více informací

Křest knihy "Jaroslav Hašek ve světě filatelie"

Autor: Milan Šustr
25.07.2009

Haškovu Lipnici, která se koná každoročně pod hradem Lipnice, zpestřila tento rok netradiční akce.
Proběhl zde křest útlé, ale zajímavě publikace „Jaroslav Hašek ve světě filatelie“.
Tato kniha je již sedmou v řadě zajímavých a pro veřejnost netradičních pohledů na osobnosti či místa České republiky.
Autora, poslance Karla Černého, doprovázeli při křtu vnuk Jaroslava Haška Richard Hašek , hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, starosta Lipnice nad Sázavou Ladislav Horký a jediná žena vydavatelka paní Jitka Průžová.
Samotný křest, na jehož zdárný průběh „dohlížela“ vojenská patrola v dobových rakousko-uherských uniformách, se uskutečnil, jak jinak než oblíbeným nápojem Jaroslava Haška – pivem.

  

 
 
více informací

Křest knihy " Muži Masarykovy republiky a kraj Vysočina"

Autor: Milan Šustr
12.10.2008

V obci Zvole se konal slavnostní křest knihy Karla Černého, Petra Krčála a Luboše Göbla „Muži Masarykovy republiky a kraj Vysočina“ Křest se konal při příležitosti odhalení pamětní desky rodáka ze Zvole divizního generála ing. Silvestra Bláhy. Slavnostní dopoledne doprovodila Vojenská hudba Posádkového velitelství Hradec Králové a přítomna byla i čestná jednotka Krajského vojenského velitelství Jihlava. 

 
 
více informací

Beseda na téma zdravotnictví

Autor: Milan Šustr
04.06.2008

 V úterý  3. června  2008  proběhla  v Klubu seniorů ve Žďáře nad Sázavou, beseda na téma „Stav zdravotnictví v kraji Vysočina  a  regulační poplatky ve zdravotnictví“.  Besedu uspořádala Masarykova dělnická akademie Jaromíra Nečase spolu s Klubem seniorů a Svazem postižených civilizačními chorobami. Všechny přítomné přivítal předseda Masarykovy dělnické akademie Bc. Petr Krčál.
  

 
 
více informací
 
předchozí     1 2     další 
 
 


Soubory ke stažení

 • Program ČSSD

  Dlouhodobý (základní) program ČSSD
 • ČSSD pro 21. století

  Sociální demokracie pro 21. století
 • Hodnoty a cíle

  Hodnoty, cíle a principy ČSSD
 • Reformní návrhy

  Reformní návrhy ČSSD
 
 

© 2017 Karel Černý Všechna práva vyhrazena.

You Tube  Facebook  Twitter  Flickr 

Tvorba webu Soft Evolution s.r.o.

 
Cykeltoj outlet www.cykeltojsalg.com maillot cyclisme wielerkleding fietskleding maillot cycliste fahrradbekleidung outlet fahrradbekleidungoutlet.net